III spotkanie Liderów Środowiska Młodzieży w Przysieku: 7-9 II 2020

W miniony weekend w Przysieku, w województwie kujawsko-pomorskim, KSM-owicze z diecezji toruńskiej, katowickiej i pelplińskiej uczestniczyli w trzecim zjeździe szkolenia Liderów Środowiska Młodzieży.

W pierwszym dniu szkolenia, 7 lutego w piątek, ks. dr Andrzej Lubowicki – Asystent Generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – podkreślał: „Uczestniczymy w kursie Lidera, a przez to chcemy się rozwijać, przez to chcemy tworzyć atmosferę mobilizującą do pracy w nas i wokół nas.” Te słowa stanowiły potężną mobilizację do aktywnego udziału w zajęciach wykładowych i warsztatowych. Pragniemy poszerzać swoją wiedzę i przygotować się do roli liderów w swoich środowiskach.

W drugim dniu szkolenia, 8 lutego w sobotę, pracując w grupach, wcieliliśmy się w kierowników i pracowników budowy, których zadaniem było zbudowanie mostów łączących ludzi. Tego dnia Biskup Toruński – Wiesław Śmigiel odwiedził młodych. Podsumowując zajęcia powiedział: “Powinniśmy budować mosty, a nie mury; powinniśmy budować relacje z drugim człowiekiem, a nie się na nie zamykać.”

W bardzo napiętym planie zjazdu nie zabrakło oczywiście czasu na wyciszenie, spacery i… przekąskę toruńskich pierniczków. Malownicze aleje spacerowe, majestatyczne dęby, atrakcyjny kompleks pałacowy i urokliwe stawy. Oto, co kryje w sobie Przysiek – niewielka miejscowość położona 8 km od centrum Torunia.

Zjazd zakończył się w niedzielę 9 lutego wręczeniem certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia.